Svetu chýba jemnosť...

Autor: Michaela Malčeková | 10.1.2016 o 19:43 | Karma článku: 4,25 | Prečítané:  546x

Pravda je taká, že vo svete je veľa negatív. Stráca sa hodnota šťastia, úsmevu, nezištnosti, či empatie.   

Nadávame na dianie vo svete, na politiku, vnímame iba to zlé. 
Sme tak skeptickí a zle naladení, že máme potrebu vysmiať ľudí, ktorí sa tešia z maličkostí. Ba dokonca máme tendencie ich označovať za naivných bláznov. 

No ďalšia pravda je tá, že to my si vytvárame svet. Staviame a budujeme každý to svoje. A je len na nás, ako chceme tú realitu vnímať. Či sa postaviť do role - "som znechutený z tohoto sveta" alebo do role - "som šťastný človek"... 
Ďalším faktom je, že ak sme šťastní, okolie nás vníma ako človeka, ktorý "nikdy nepoznal skutočné problémy a darí sa mu, lebo..." - častokrát však veľmi mylná predstava o človeku, ktorý má možno viac problémov, než sa zdá. No len nemá potrebu kričať do sveta svoj hnev. 
Zlo plodí zlo. 


Veľmi ma zaujal nedávno článok o nových trendoch v móde. Tvorcovia štýlu sa zhodli, že vo svete je veľa zla a chýba mu jemnosť. Preto by sa hitom vo svete módy mali stať - jemne ružová a modrá. 
Myslím, že konečne rozumná voľba. Netvrdím, že teraz by sme mali byť od hlavy po päty zahalené do ružovej. Tvrdím a vyzývam ženy k tomu, aby si zachovali svoju ženskosť. Nekričali do sveta svoj feminizmus. Pretože byť feministka a byť emancipovaná žena sú dve rozdielne nazvyme to povahové črty. Źena by mala byť nositeľkou noblesy, štýlu a šarmu. 
Môj muž mi raz povedal - ,,Neznášam na ženách ružovú. Si myslia, že ich to robí ženskejšími. Omyl."
Samozrejme, že ma to zaujalo a pátrala som po tom, čo ho vedie k takému názoru. Vysvitlo, že keď sa povie - ružová... automaticky si predstaví viete tie "dospeláčky", čo sa obliekajú ako barbie. 
No ak má žena z  tej ružovej tak primerane, nespôsobí to chlapovi žiadnu traumu. Teda tomu môjmu som ju nespôsobila, keď som sa rozhodla podporiť tento prichádzajúci trend v podobe ružovej :)
Takže dámy smelo do toho :)

Burcujme teda svet do jemnosti. Ľúbme a budeme ľúbené. :)


 


 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Koľko stál Plavčan, ešte len spoznáme

Človek s Plavčanovou históriou sa nikdy nemal stať ministrom.


Už ste čítali?